STALLE, KONFESIONAŁY, ŁAWKI
FARA W PILŹNIE
Interesujące są stalle przy wielkim ołtarzu – dzieło ludowego rzeźbiarza z Chotowej – Jędrzeja Czerwca. Stalle i nawach bocznych oraz częsc ławek wykonał ludówv rzeźbiarz z Lipin-Koziej Woli – Wojciech Galus.
Część ławek w nawie głównej po jednej stronie oraz konfesjonał znajdujący się pomiędzy nawą główną a nawą południową, wykonał Władysław Klasło z Lipin-Zajączkowic, zaś drugą część wykonał jego syn Mieczysław, po śmierci ojca.
W nawie głównej i w nawie północnej znajdują się trzy konfesjonały, podobne w stylu do stalli, lecz nie wiadomo kto był ich wykonawcą. W kaplicy południowej znajduje się jeden z najstarszych konfesjonałów, obecnie nie używany.
Kościół wyposażony jest w piękne, zabytkowe oświetlenie, dostosowane do całości wnętrza – część pochodzi z lat 40. naszego stulecia a resztę uzupełniono w 1994 roku.
Posadzka – Początkowo posadzka w kościele była z płyt kamiennych które z biegiem czasu uległy zniszczeniu. W roku 1910 za proboszcza ks. dziekana Karola Fąferki – zakupiono i ułożono w kościele nową, wzorzystą posadzkę. która istnieje do dziś. Posadzkę tę ułożono na poprzedniej. Wykonawcą był niejaki Sowa z Lipin (niemowa).
W roku 1981 zmieniono posadzkę w prezbiterium na marmurową, z tzw. białej marjanny, która okazale się prezentuje.